11 °C Ankara, TR
4 Aralık 2021

Instagram Story oluşturabileceğiniz uygulamalar

En çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram uygulaması farklı amaçlar için kullanılabiliyor. Kimi kullanıcı yalnızca fotoğraf ve video paylaşımı yapmak için kullanırken, kimisi de mesajlaşmak ve hikaye paylaşmak ya da ticaret yapmak için kullanıyor.

Bu yazımızda Instagram hikaye uygulamaları ve instagram story oluşturma uygulaması konusu aydınlatmaya çalışacağız.

En çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram uygulaması farklı amaçlar için kullanılabiliyor. Kimi kullanıcı yalnızca fotoğraf ve video paylaşımı yapmak için kullanırken, kimisi de mesajlaşmak ve hikaye paylaşmak ya da ticaret yapmak için kullanıyor. Şüphesiz ki Instagram’ı diğer sosyal medya platformlarından ayıran en büyük özellik ise görsel cazibenin mümkün olduğunca maksimum seviyeye çıkartılmak istenmesidir. İşte bizlerde tam olarak burada, en kaliteli ve en özgün instagram story ‘leri oluşturabileceğiniz üçüncü parti uygulamalardan bahsedeceğiz.

Yaratıcı ve öncü olun

Instagram uygulamasının kendi içerisinde bulunan hikayeler ekranındaki efekt ve özellikler bazı kullanıcılara yeterli olsa da, bazıları ise yetersiz buldukları ve daha yaratıcı olmak istedikleri için bu uygulamaları kullanmak istemektedirler. Sizde bu uygulamalar sayesinde klasik şablonların dışına çıkarak çok daha yaratıcı ve şık hikayeler tasarlayabileceksiniz.

Tabii şu an bu konuda hizmet veren bir çok uygulama mevcut. Fakat biz sizlere en güvenilir ve geniş hizmeti veren bir kaç uygulamadan bahsedeceğiz.

Evet, gelelim önerimize… Instagram hikayesi oluşturabileceğiniz uygulama için ilk önerimiz “Storyluxe” olacaktır. Uygulama içerisinde neon çiçek şablonları, film efekti şablonları gibi bir çok farklı ve yeni özellik bulunmakta.

Bir diğer öneri uygulamamızın ismi ise “Over” dır. Bu uygulamayı diğerlerinden ayıran en büyük fark efekt ve ayarlarının diğerlerinden çok daha fazla olmasıdır. Burada yazı tipleri, fotoğraf ve video efektleri çok daha çeşitli ve ayrıntılıdır.

Üçüncü ve son olarak da “Canva” isimli uygulamayı önereceğiz. Bu uygulamada da yine piyasadaki bir çok benzer uygulamadan daha fazla efekt ve ayar bulacaksınız.

Benzer İçerik

Instagram Reels nedir?

Ana hatları itibari ile TikTok ile benzerlik gösteren uygulama sayesinde kısa videolar oluşturarak takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir