6 °C Ankara, TR
5 Aralık 2021

Instagram Reels nedir?

Ana hatları itibari ile TikTok ile benzerlik gösteren uygulama sayesinde kısa videolar oluşturarak takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Instagram Reels nedir? Reels uygulaması ne işe yarar? Instagram Reels nnasıl kullanılır?

Facebook şirketine ait Instagram Reels uygulaması uzun zamandır var olmasına karşın ülkemize yeni kullanıma sunulmuştur. Ana hatları itibari ile TikTok ile benzerlik gösteren uygulama sayesinde kısa videolar oluşturarak takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Instagram uygulamasını kullanırken özellikle “keşfet” ekranında Reels videolarına muhakkak denk gelmişsiniz. İşte bu videolar Instagram Reels uygulaması ile oluşturulan ve paylaşılan içeriklerdir. Sizlerde TikTok videoları gibi içerikleri oluşturabilir ve çekeceğiniz özgün videolarla takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Instagram Reels nasıl kullanılır?

Instagram Reels uygulamasını nasıl kullanacağını merak edenler için hemen açıklayalım;

Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapın ve hikayeler – storys bölümünü açın. Ekranın alt kısmında bulunan seçenekler bölümünden Reels seçeneğini işeratleyin. Açılan Reels ekranında, sol bölümde videoyu kendi isteğinize göre özelleştirebilir, sağ bölümde de kameralar arası geçiş yapabilirsiniz.

Video için tüm hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra “kayıt” butonunu kullanarak kaydınızı başlatabilirsiniz. Daha evvel kaydettiğiniz bir videoyu kullanmak için ekranda bulunan galeri menüsünden videoyu ekleyebilir ve yine isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.

Oluştuğunuz videoyu paylaş seçeneğini seçerek paylaşabilir ve takipçilerinizin beğenisine sunabilirsiniz.

Bu konuda merak ettiğiniz sorularınız var ise aşağıda bulunan yorum menüsünü kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Benzer İçerik

Instagram dondurma, silme ve aktif etme

Instagram kullanıcıları farklı sebeplerle dönem dönem hesaplarını geçici olarak dondurmak ve sonrasında aktif etmek gereği hissederler. Bu istekleri karşılamak için instagram hesabı komple silme ya da hesabı dondurma seçeneği ile bu talepleri karşılar

YouTube arkaplanda nasıl çalışır?

En popüler video izleme platformu YouTube ‘da kullacıları en çok rahatsız neden konu program arkaplana alındığında müziğin kesilmesidir. YouTube bu problemi premium uygulamasında çözmüş, “YouTube Premium” arkaplana alınsa dahi çalmaya devam etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir