11 °C Ankara, TR
4 Aralık 2021

Netflix ücretsiz içerikler sunmaya başladı

Aldığı kararlar ve izlediği politikalar nedeni ile gündemde kalmayı başaran Netflix hemen hemen herkesi memnun edecek yeni kararını açıkladı. Platform, mayıs ayı ortalarında yaptığı açıklamada kullanıcıların gereksiz yere harcama yapmalarını engellemek için aktif olmayan abonelikleri kapatacağını duyurmuştu.

Dünyanın en fazla kullanıcısına sahip ve çok içeriğe sahip popüler film ve dizi izleme platformu Netflix, bazı içeriklerini ücretsiz olarak kullanıma açtı.

Dönem dönem yaptığı açıklamalar, dönem dönem ise özgün ve marjinal içerikleri ile adından sıkça söz ettiren ve gündemden düşmeyen Netflix, yine bir ilk ile göndemde yer aldı. Netflix ‘in yaptığı son açıklama bir çok kesmi sevindirecek nitelikte bulunuyor. Buna göre platform bazı film ve dizilerini ücretsiz olarak izleyiciye sunacak.

Bazı içerikler ücretsiz olarak sunulmaya başlandı

Aldığı kararlar ve izlediği politikalar nedeni ile gündemde kalmayı başaran Netflix hemen hemen herkesi memnun edecek yeni kararını açıkladı. Platform, mayıs ayı ortalarında yaptığı açıklamada kullanıcıların gereksiz yere harcama yapmalarını engellemek için aktif olmayan abonelikleri kapatacağını duyurmuştu. O karar sonrasında çokça konuşulan ve olumlu tepki alan Netflix şimdide farklı bir kararla beğenileri toplamaya hazırlanıyor.

Herhangi bir üyeliğe yada kayda gerek duyulmaksızın Netflix ‘in orjinal bazı yapımlarına ücretsiz olarak ulaşılabilecek. Bu içerikleri izleyebilmek için sadece play tuşuna basmak yeterli olacaktır.

Netflix, bu konuda yaptığı açıklamada “Nasıl Ücretsiz İzleyebilirim?” başlıklı bir konuya yer vermiş ve aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.

Netflix’in harika dizilerinden ve filmlerinden bazılarını netflix.com/watch-free adresinde ücretsiz izleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak hemen izleyebileceğiniz çeşitli diziler ve filmler arasından seçim yapın. Kaydolmanız veya hesap açmanız gerekmez, sadece Oynat’a basıp izleyebilirsiniz.

Yalnızca tarayıcı üzerinden izlenebiliyor

Dünya genelinde izleyiciye farklı bir izleme alışkanlığı kazandıran ve abone sayısı 200 milyonu geçen platform yeni bir alışkanlığa yelken açıyor. Kullanıcı ve çözüm odaklılığı ile karlılığını sürekli artıran Netflix, ücretsiz orjinal yapımlarını şu an için sadece web için aktif etmiş bulunuyor. Bu sebeple akıllı telefonlar ve televizyonlar aracılığı ile bu hizmetten faydalanılamıyor.

Bunun yanında, ücretsiz sunulan film ve diziler arasında işleyişsel bazı farklar bulunuyor. Filmlerde herhangi bir sınırlama olmaksızın izleme imkanı mevcutken dizilerin sadece ilk bölümleri ücretsiz olarak sunuluyor. Diziyi izlemeye devam edebilmeniz için üyelik talep ediliyor.

Hangi içerikler ücretsiz izlenebiliyor

Listede ücretsiz olarak izlenebilen içerikler şöyle:

  • Patron Bebek Yine İş Başında
  • Stranger Things
  • Murder Mystery
  • Love is Blind
  • Bird Box
  • The Two Popes
  • Elite
  • Gezegenimiz
  • Grace and Frankie
  • When They See Us

Benzer İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir