30 °C Istanbul, TR
4 Ağustos 2021

İnternetsiz Netflix izlenir mi? Nasıl izlenir?

Kullanıcıların uzunca bir zamandır merak ettiği yukarıdaki sorular sonrasında Netflix gerçekleştirdiği güncelleme ile merakları gideren özelliğini devreye aldı.

Netflix internetsiz offline olarak izlenir mi? İnternet paketi yoksa netflix izlenir mi? Netflix internet paketinden yiyor mu? Netflix film dizi video indirilir mi?

Kullanıcıların uzunca bir zamandır merak ettiği yukarıdaki sorular sonrasında Netflix gerçekleştirdiği güncelleme ile merakları gideren özelliğini devreye aldı. Online izleme özelliğinin yanında Offline izlemeye özelliğini de aktifleştiren Netflix, bu sayede kullanıcılarına sevdikleri programları, film ve dizileri internetsiz de izleme olanağı sağladı.

İstenilen yerde, istenilen zamanda, internetsiz bir şekilde Android ve IOS uygulamasında sorunsuz bir şekilde Netflix izlemek artık mümkün. Şirketin dünyada ki bütün kullanıcıların kullanımına sunduğu bu özelliği kullanabilmek için öncelikle uygulamayı son sürüme güncellediğinizden emin olun. Uygulamanın güncel olup olmadığını mağazadan kontrol edebilir, güncel değilse yine aynı ekrandan güncelleme yapabilirsiniz.

İnternetsiz Netflix film ve dizilerini izlemek için ne yapılmalı

Güncel Netflix uygulamasına giriş yaptıktan sonra favori film ya da dizinizi bulun ve tanıtım sayfasını açın. Tanıtım sayfasında yer alan indirme butonuna basarak film ya da dizinin indirme işlemini başlatın. Bu arada, indirme butonu her bir bölümün kendi tanıtım sayfasında yer alıyor olduğunu belirtmeden geçmeyelim…

İndirdiğiniz bölümleri denetim ekranındaki “İndirdiklerim (My Downloads)” ekranında görebilirsiniz. Daha evvel indirdiğiniz ve bu menüde yer alan dizi veya filmleri internetsiz bir ortamda, istediğiniz zaman ve yerde rahatlıkla izleyebiliyorsunuz.

Daha evvel offline izlemek için indirdiğiniz ve izledikten sonra indirme listenizde kaldırmak istediğiniz yapımı silme işlemi de çok kolay yapılıyor.

İndirdiğiniz film veya diziyi listenizden silmek için ekranın sağ üstüne bulunan “düzenle” menüsünden sil seçeneğine basmanız gerekiyor.

Bütün indirilebilen yapımlar tek bir listede

Netflix internetsiz izleme özelliğini henüz tüm yayınlarında hayata geçirmedi. Bununla beraber popüler bir çok program, film yada dizi offline olarak izlenebiliyor. Bütün yapımların offline özelliklerinin açılmaması ile alakalı Neflix tarafından yapılan açıklamada lisans anlaşmaları ve yayın hakları konularına değinildi.

Hangi yapımın indirilebilir, hangisinin indirilemez olduğunu tek tek kontrol etmek oldukça zor. İşte bu noktada da Netflix, İndirmeye Hazır Yapımlar (Available to Download) sekmesi altında internetsiz izlenebilecek yapımları sıralayarak bu konuda da kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlıyor.

Benzer İçerik

Netflix ücretsiz içerikler sunmaya başladı

Aldığı kararlar ve izlediği politikalar nedeni ile gündemde kalmayı başaran Netflix hemen hemen herkesi memnun edecek yeni kararını açıkladı. Platform, mayıs ayı ortalarında yaptığı açıklamada kullanıcıların gereksiz yere harcama yapmalarını engellemek için aktif olmayan abonelikleri kapatacağını duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir