10 °C Ankara, TR
4 Aralık 2021

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde kimler oynuyor

TRT ‘nin merakla beklenen yeni yapımı Uyanış: Büyük Selçuklu ‘nun merakla beklenen ilk tanıtım filmi yayınlandı. TRT 1 kanalında heyecanlı bir bekleyiş içerisinde olan izleyicinin beğenise çıkacak olan dizi Selçuklular döneminin altın çağını ele alıyor.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ne zaman başlıyor? Uyanış Büyük Selçuklu kadrosu nasıl? Uyanış Büyük Selçuklu oyunları kimler? Uyanış Büyük Selçuklu hangi kanalda yayınlanacak? Uyanış Büyük Selçuklu başrol oyuncusu kim?

TRT ‘nin merakla beklenen yeni yapımı Uyanış: Büyük Selçuklu ‘nun merakla beklenen ilk tanıtım filmi yayınlandı. TRT 1 kanalında heyecanlı bir bekleyiş içerisinde olan izleyicinin beğenise çıkacak olan dizi Selçuklular döneminin altın çağını ele alıyor. ‘Kılıcın parlattığı, kalemin aydınlattığı bir çağ’ mottosuyla izleyici karşısına çıkan dizisinin içeriği, tarihi ve oyuncu kadrosu büyük merak konusu.

TRT ‘nin izlenme rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul’dan sonra ekranlara çıkaracağı Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yayın tarihi ve oyuncu kadrosu kesinleşti. Yayınlanan fragmanı sonrası özellikle sosyal medyada merak uyandıran ve çok konuluşan dizinin il yayın tarihi 28 Eylül Pazartesi günü olacaktır.

Uyanış: Büyük Selçuklu dizi tanıtım fragmanı

28 Eylül Pazartesi günü yayınlanacak olan dizinin merakla beklenen tanıtım fragmanı yayınlandı.

İsim verilmeden yayınlanan fragman sonrası TRT portallarından yapılan resmi açıklamada dizinin isminin Uyanış: Büyük Selçuklu olduğu belirtildi. TRT yeni yayın döneminde Diriliş Ertuğrul ‘dan sonra bu içeriği ile de büyük ses getirmeyi planlıyor

Dizinin oyuncu kadrosu nasıl

Konusu ve görselliği ile büyük ses getirmeyi planlayan dizi, oyuncu kadrosu ile de güçlü şekilde seyirci karşısına çıkacağını belli ediyor. Dizinin kodrosunda Buğra Gülsoy, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Hatice Şendil, Mehmet Özgür, Ekin Koç, İlker Kızmaz, Sevda Erginci, Sevda Erginci, Cemal Toktaş, Osman Sonant gibi isimler yer alıyor.

Benzer İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir