31 °C Istanbul, TR
4 Ağustos 2021

‘Tosuncuk’ Bu Akşam Türkiye’de Olacak

Servetini Bitcoin ile 10’a katladığı iddia edilen ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın bu akşam TSİ 22:30’da Türkiye’de olacak. Peki tosuncuk mağdurlara ödeme yapacak mı? Çiftlik Bank mağdurlarına alacakları ödenecek mi? Tosuncuk’un Bitcoin’den elde ettiği yüksek kar sonrası, mağdurlara ödeme yapmayı planladığı ve teslim olarak etkin pişmanlıktan yararlanacağı söyleniyor.

Türkiye’nin en akılda kalan saadet zinciri davalarından Çiftlik Bank’ın arkasındaki isim Mehmet Aydın, geçtiğimiz günlerde yetkililere teslim oldu. Bu arada Nisan ayında rekor kıran Bitcoin ile parasını 10 katına çıkardığı iddia edildi. Teslim olacağını bir videoda duyuran Aydın, “Masumiyetimi ve mağduriyetimi ispatlamak için Türk yargısına kendi irademle teslim olacağım” dedi.

Mehmet Aydın’ın Bitcoin ile parasını ona katladığı iddia ediliyor

“Tosuncuk” lakaplı Aydın, 2018’de Uruguay’a kaçarak binlerce kişiden 511 milyon lira topladı. Ana akımda yer alan habere göre Aydın, topladığı bu paranın 500 milyon lirasını Bitcoin’e yatırdı. Yatırıldığı sırada 6.000 dolar olan BTC, Nisan ayında zirve yaptı ve 64 bin doları gördü. Dolayısıyla iddialara göre Mehmet Aydın’ın serveti 500 milyon liradan 5 milyar liraya yükseldi. Aydın’ın BTC yatırımıyla elde ettiği bu kârla mağdurlara ödeme yapmayı planladığı iddia ediliyor. Brezilya’nın Sao Paulo kentindeki Türkiye Başkonsolosluğu’na teslim edilen “Tosuncuk”un bugün Türkiye’ye getirileceği bildirildi.

Benzer İçerik

Hamileler denize ya da havuza girebilir mi?

Hamilelikte oluşan omuz, bel ve sırt ağrılarına yüzmenin iyi geldiğini belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Pınar Kadiroğulları, “Hamileyken tatilde nelere dikkat edilmeli?” sorusunu tüm detaylarıyla sizler için yanıtladı. HAMİLELERİN TATİLE İHTİYACI VAR Hamilelik bir hastalık değil, doğal bir süreçtir. Aslında konuya başlamadan önce farkındalık yaratılması gereken nokta bu bence. Ülkemizde yanlış bir […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir