10 °C Ankara, TR
5 Aralık 2021

BTS ne demek? K-Pop nedir?

BTS, Sık sık sosyal yaşantıları ve dönem dönem de ölüm haberleri ile gündemden düşmeyen K-Pop gurubudur. BTS gurubu, İlk olarak 2015 yılında Kore’deki bir müzik gösterisinde birinci olarak piyasaya çıktı.

BTS, Sık sık sosyal yaşantıları ve dönem dönem de ölüm haberleri ile gündemden düşmeyen K-Pop gurubudur. BTS gurubu, İlk olarak 2015 yılında Kore’deki bir müzik gösterisinde birinci olarak piyasaya çıktı. İlk yıllarda hiç kimse bir hip-hop grubunun müzik listelerini altüst ederek ülke dışında geniş hayran kitlelerine ulaşacağını hesap edemedi. BTS grubu beklentileri şaşırtarak hızlı bir şekilde küresel bir grup halini aldı. K-pop’ı küresel çapta bir kitleye ulaştıran grup, kendilerinin her hareketini dikkatle takip eden ve kendilerine A.R.M.Y diyen hayran kitlelerine ulaştı. Bu açıdan da grup, en çok hayran kitlesine sahip erkek grubu olarak zirvelerde yer aldı.

İşte Grammy Ödüllerine aday gösterin ilk Günay Koreli grup BTS hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar…

BTS üyelerinin isimleri nedir?

BTS grubu, Jin (Kim Seokjin), RM (Kim Namjoon), Suga (Min Yoongi), Jimin (Park Jimin), J-hope (Jung Hoseok), Jungkook (Jeon) ve V (Kim Taehyung) ‘den oluşmak üzere 7 üyeli bir gruptur. İngilizce, korece ve japonca dillerine hakim olan RM, grubunun sözcü lider üyesi olarak belirlenmiştir. Gruptaki dağılım rapçiler RM, J-hope ve Suga, vokalistler V, Jungkook, Jin ve Jimin şeklinde oluşuyor.

BTS ‘in anlamı nedir?

BTS ifadesi bangtan-sonyeondan ‘ın kısaltmasıdır. Türkçeye kurşun geçirmez izciler olarak çevirmek mümkündür. Grup üyelerinden J-hope, grubun ön yargılara karşı bir direnişi temsil ettiğini ve sahip olunun değerleri gururla taşımayı amaçladığını aktarıyor. Temmuz 2017 yılında grup, ismini “Beyond The Scene” (Sahnenin Ötesinde) olarak genişletti. Bu değişikliğin en büyük sebebi ise küresel pazardaki hakimiyet olarak ifade edildi.

A.R.M.Y. ne demektir?

Üyeler kendi isimlerini ve gruplarını açıklarken “genç nesle atılan psikolojik baskıların, zorlukların ya da beklentilerin karşısında kurşun geçirmez olacağız” mottosunu kullanmıştır. İşte kendilerini kurşun geçirmezler olarak tanıtan grup üyelerinin hayranları da kendilerine İngilizce de ordu anlamına gelen ARMY ismini vermişlerdir. Bunun yanında kısaltmayı “Adorable Representative M.C fot Youth” “Gençliğin Sevimli Temsilcisi” olarak ifade etmekte mümkün.

Benzer İçerik

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde kimler oynuyor

TRT ‘nin merakla beklenen yeni yapımı Uyanış: Büyük Selçuklu ‘nun merakla beklenen ilk tanıtım filmi yayınlandı. TRT 1 kanalında heyecanlı bir bekleyiş içerisinde olan izleyicinin beğenise çıkacak olan dizi Selçuklular döneminin altın çağını ele alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir