6 °C Ankara, TR
5 Aralık 2021

YouTube arkaplanda nasıl çalışır?

En popüler video izleme platformu YouTube ‘da kullacıları en çok rahatsız neden konu program arkaplana alındığında müziğin kesilmesidir. YouTube bu problemi premium uygulamasında çözmüş, “YouTube Premium” arkaplana alınsa dahi çalmaya devam etmişti.

Mobilde youtube kapalıyken müzik çalmaya nasıl devam eder? YouTube arkaplanda çalışırken oyun nasıl oynanır? YouTube açıkken telefonla oynamaya devam etme nasıl olur? Youtube müzik çalarken başka işle nasıl uğraşırım? Youtube kapalıyken müzik çalmaya devam etsin diyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olacağız. Yazımızın sonucunda sizde YouTube’da müziğiniz çalarken aynı zamanda farklı işlerle de uğraşabileceksiniz.

En popüler video izleme platformu YouTube ‘da kullacıları en çok rahatsız neden konu program arkaplana alındığında müziğin kesilmesidir. YouTube bu problemi premium uygulamasında çözmüş, “YouTube Premium” arkaplana alınsa dahi çalmaya devam etmişti. Fakat Youtube Premium uygulamasını satın alamayacak durumda olan kullanıcılar bu konuda sorun yaşamaya devam etmiş ve alternatif neler yapılabileceğini merak etmişti. İşte bu noktada, programı arkaplana aldığınızda duraklamayacağı, ücretsiz olarak çalmaya devam edeceği yöntem hakkında yardımcı olacağız. Bu yöntem sayesinde YouTube ‘u arkaplanda çalıştırmayı başaracaksınız.

YouTube videosunu arkaplanda çalıştırmak için yapmanız gerekenler

Öncelikle mobil üzerinden web tarayıcı uygulamanıza girin. Daha sonra adres çubuğuna YouTube ‘un internet sayfası olan https://www.youtube.com yazın ve adrese gidin. Daha sonra kullandığınız tarayıcı ayarlarını kullanarak “Masaüstü Sitesi” görünümünü isteyin. Açılan youtube masaüstü sürümünü kullanarak istediğiniz video açın. Video açıldıktan sonra ana ekran tuşuna dokunarak programı kapatın. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunmaktadır. Programı kapattığınızda video duraklamış olacaktır. Ekranı aşağı kaydırın ve kontrol panelini açın. Panel ekranında duraklamış olan videonuzu göreceksiniz. Burada bulunan “Play” butonuna dokunarak videonun arkaplanda çalmasını sağlayacaksınız.

Evet, bu yöntemi kullanarak Youtube Premium ‘a para vermeden ücretsiz olarak bu hizmetten faydalanmış olacaksınız. Aklınıza takılan veya halledemediğiniz noktalar olursa yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.

Benzer İçerik

Instagram spam cezası nasıl kaldırılır

Instagram kullanıcıların gizliliklerini ve kişisel bilgilerini güvenli tutabilmek için belirli kullanım kurallarına sahiptir. Bu sebeple kullanım taahhütlerinin dışında kullanarak spam ‘a düşerseniz bu yüzden spam cezası alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir