33 °C Istanbul, TR
4 Ağustos 2021

Instagram spam cezası nasıl kaldırılır

Instagram kullanıcıların gizliliklerini ve kişisel bilgilerini güvenli tutabilmek için belirli kullanım kurallarına sahiptir. Bu sebeple kullanım taahhütlerinin dışında kullanarak spam ‘a düşerseniz bu yüzden spam cezası alabilirsiniz.

Instagram, özellikle orta yaş ve altı kesimin kullandığı sosyal medya platformlarının en tepesinde yer alıyor. Kullanıcıların gizliliklerini ve kişisel bilgilerini güvenli tutabilmek için belirli kullanım kurallarına sahiptir. Bu sebeple kullanım taahhütlerinin dışında kullanarak spam ‘a düşerseniz bu yüzden spam cezası alabilirsiniz.

Böyle bir durumda karşılaştıysanız yapmanız gereken bir kaç işlem bulunuyor. İşte size bu işlemlerle ilgili bilgi vereceğiz.

Topluluk kurallarının önemi

Instagram geliştiricileri, instagram’ın kullanıcılarının kendilerini rahatça ve özgürce ifade edebileceği, ilham alabilecekleri bir platform olarak kalmasını istiyor. Kullanıcılarının da kendilerine bu topluluğu korumalarında yardımcı olmalarını istiyor. Bu sebeple açıkladıkları topluluk kurallarına instagram kullanıcılarının uymalarını bekliyor. Herşeye başlamadan önce instagramın açıkladığı topluluk kurallarını buraya tıklayarak okumanız hesaplarınızın sağlığı açısından faydaları olacaktır.

Instagram spam nasıl kaldırılır?

Çok fazla beğeni yapmanız, yorum atmanız yada paylaşımda bulunmanız, kısacası topluluk kurallarını ihlal etmeniz durumunda spam olarak algılanırsınız. Bu tarz durumlarda farklı kriterler için farklı cezalarla karşılaşırsınız. Instagram spam cezasına itiraz etmek için burada yar alan formu doldurarak itiraz etmeniz gerekiyor.

Burada verdiğiniz bilgilerin doğru ve gerçekçi olmasını özen göstermeniz gerekiyor. Formu doldurduktan sonra instagram tarafından gönderilen mailde yer alan yönergeleri uygulamanız gerekiyor.

Spam cezası ile karşılaştıysanız bundan sonra karşılaşmamak için aşağıda sıraladığımız maddelere dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Paylaşımlarınızda cinsel içerik bulunmamalıdır. Spam sürecinde mümkünse paylaşımda bulunmayın.
  • İnsanlara rahatsızlık verici yorumlar yapmaktan kaçının. Bu tarz durumlarda şikayet almanız halinde spam süreciniz daha fazla uzayabilir.
  • Gönderi ve yorumları beğeni özelliğini gereğinden fazla kullanmayın.
  • Takip isteği atarken ard arda çok fazla istek atmaktan kaçının. Takip isteklerinizin reddedilme olasılığı ne kadar yüksek olursa hesabının o derecede spam olarak algılanır.

Önerilerimizi ve yönergelerimizi uyguladıktan kısa bir süre sonra hesabınızın normale döneceğini göreceksiniz. Karşılaştığınız sorun ve aklınıza takılan soruları bizlere aşağıdaki iletişim formu aracılığıyla iletebilirsiniz.

Benzer İçerik

Instagram Story oluşturabileceğiniz uygulamalar

En çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram uygulaması farklı amaçlar için kullanılabiliyor. Kimi kullanıcı yalnızca fotoğraf ve video paylaşımı yapmak için kullanırken, kimisi de mesajlaşmak ve hikaye paylaşmak ya da ticaret yapmak için kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir