6 °C Ankara, TR
5 Aralık 2021

Aldatıldığımı nasıl anlarım diyenlere çözüm önerileri

Kimi zaman ihaneti aldatan kişinin tavır ve davranışlarından kolayca anlamanız mümkündür. Aldatan taraf sık sık kendi ile çelişir. Dönem dönem çok sevecen, cana yakın ve mutlu, dönem dönem de oldukça ihmalkardır.

Sevgilimin beni aldatıp aldatmadığını nasıl anlarım? Kocam beni aldatıyor mu? Karım aldatıyorsa nasıl farkederim? Eşim beni aldatıyor ama tam olarak emin değilim. Aldatıldığımdan nasıl emin olurum. Aldatmanın belirtileri nelerdir? Aldatan erkek sevgili nasıl davranır? Kimi zaman ihaneti aldatan kişinin tavır ve davranışlarından kolayca anlamanız mümkündür. Aldatan taraf sık sık kendi ile çelişir. Dönem dönem çok sevecen, cana yakın ve mutlu, dönem dönem de oldukça ihmalkardır. Bazı durumda da aldatan taraf kendi hayatını kendi özelinde yaşıyor modundadır; hesap sormaz, hesap da vermez.

İhanet kanaatine kesin olarak varmak oldukça güç bir eylemdir. Bu konuda sevgilinizi kocanızı ya da karınızı suçlayabilmek için öncelikle kesin olarak emin olmanız gerekir. Bunun içinde bazı delillere ulaşmanız gerekiyor. Eğer bu konuda delil öncesi kesin bir kanıya varmak istiyorsanız partnerinizin bugüne kadar ki size olan davranışlarını gözden geçirmenizde fayda var. Keza aldatan sevgili ya da eş bir anda değişir ve farklı bir karakter olmaya başlar.

Cep telefonunu gizleme başlar

İhanet eden erkek ya da kadın daha önce ortalık yerde rahatça bıraktığı ve umursamadığı telefonunu ortadan kaldırmaya ve gizleme başlar. Genellikle yüksek sesli hareketli melodilerden oluşan çağrı ve mesaj sesleri, kendini sessize almaya başlamıştır. İhanet eden taraf, telefonunun kurcalanmasına asla izin vermez ve telefonunda ekran kilidi vardır artık. Yine de her ihtimale karşı mesaj ve çağrı kutularını boşaltmıştır.

Kendine eskiden daha fazla özen gösterir

Özellikle aldatan erkek daha bakımlı olmaya ve kendine özen göstermeye başlar. Seks ve cinsel hayatınızda yoluna gitmeyen şeyler olmasına karşın partnerinizde yaşanan bu değişiklik şüphesiz sizinde dikkatinizi çekmeye başlayacaktır. Daha evvel parfüm kullanmıyorsa parfüm kullanmaya başlar. Farklı esanslar ve bakım kremleri kullanır. Giyiniş tarzına özen göstermeye ve farklı kombinler denemeye başlar. Eğer aldatan taraf orta yaş üzerindeyse genç insanlar gibi giyinmeye ve hareket etmeye başlar.

Cinsel performans düşmeye başlar

Daha evvel sizinle sevişmek için bulduğu her fırsatı değerlendirmeye çalışan partner şimdi farklı sudan sebeplerle cinsellikten uzaklaşmaya başlar. Sevişse dahi eskisi kadar ateşli değildir artık. Çünkü ne yazık ki ateşini söndürdüğü bir başka erkek ya da kadın vardır hayatında. Sizinle sadece bir şeyleri fark ettirmemek, her şeyin yolunda olduğu havasını vermek için sevişir. Evet bunu çok kolay farkedeceksinizdir. Çünkü size olan dokunuşları ve öpmeleri eskisi gibi değildir.

Umursamaz ve agresif davranır

Aldatan sevgili veya eşe, aradığınız anda ulaşamazsınız. Genelde dakikalar, hatta saatler sonra size geri dönüş yapar ve geri dönüş yaptığında ise isteksiz ve modu düşüktür.

Daha evvel umursamadığı hatta tiye aldığı bazı şeylere sinirlenmeye ve kızmaya başlar. Oldukça huzursuzdur. Olmadık konularda tartışma ve kavga çıkararak sizi bastırmaya, size suçluluk hissi duyurmaya çalışır. Bazı durumlarda içinde bulunduğu psikolojik baskının böyle davrandırdığının farkına vararak hemen sizden özür dilemeye ve böylece hiç birşey hissetmemeye çalışır.

Sevgiliniz yada eşiniz size böyle davranıyorsa bazı şeyleri detaylarıyla gözlemenizde fayda olacaktır.

Benzer İçerik

Ayrılık acısı nasıl geçer?

Aşk… Söylemi dahi heyecan yaratan bu söz bir varlığı tutkulu bir bağlılık derecesinde sevme anlamı taşıyor. Olağan sevgiden farkı, duyguları kontrol edememektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir