6 °C Ankara, TR
5 Aralık 2021

Ticaret Bakanlığı KPSS’siz 115 İşçi Alacak

Ticaret Bakanlığı Kpss puanı olmadan 115 İşçi alımı gerçekleştirecek.

TİCARET BAKANLIĞI 115 ADET SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANI

 1. Ticaret Bakanlığı Döner Sermaye Teşkilatları bünyesinde faaliyet gösterecek, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile kadrolu işçi alımı yapacak.
 2. Noter çekilişi sonucunda sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylardan sözlü sınavı kazananlar 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre kadrolu işçi olarak çalıştırılacaktır. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalıştırma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik.
 3. Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) web sitesinde 15.02.2021-19.02.2021 tarihleri ​​arasında esube.iskur.gov.tr adresinde elektronik (online) yapılacaktır. Başvurular şahsen, posta veya e-posta yoluyla alınmayacaktır.
 4. İlanda yer alan hizmet türlerinde Türkiye genelinden başvuru alınacak olup, istihdam edilecek işçiler;

Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahlı): İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Edirne, Antalya, Gaziantep, Malatya, Van, Diyarbakır, Ağrı

Beden İşçisi: İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Edirne, Hatay, Antalya, Samsun, Gaziantep, Trabzon, Malatya, Van, Diyarbakır, Şırnak, Ağrı

İllerinde çalışacaklar. İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahiplerinden çalışmak istedikleri ilin seçimi noter çekilişinden sonra sözlü sınava girmeye hak kazananlardan alınacak ve tercihler dikkate alınarak randevular Ticaret Bakanlığı tarafından yapılacaktır.

 1. Her aday ilan edilen pozisyonlar arasından yalnızca bir hizmet türüne başvurabilecektir.
 2. Kamu kurum ve kuruluşları tarafından görevine son verilenler veya meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum kalanların başvuruları kabul edilmeyecektir.
 3. “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” in ilgili hükümlerine göre, ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde çalıştırılacak işçiler ve hak sahibi adaylar için sözlü sınav yapılacaktır. sözlü sınava girilmesi noter çekilişi ile belirlenecektir. İŞKUR tarafından ilan edilen tüm başvuru sahiplerinden 4 katı boş kadro ve asıl sayıya eşit yedek adaylar noter huzurunda doğrudan belirlenecektir. Noter çekilişi sonucunda sözlü sınava girmeye hak kazanan ve talebin gereklerini sağlayanlar istihdam edilecektir.
 4. İlan edilen pozisyonlara iş başvurusunda bulunan adaylar; Çekiliş tarihi ve saati, çekiliş yeri, çekiliş sonuçları, asıl ve yedek aday listeleri, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ve diğer tüm duyurular Ticaret Bakanlığımızın internet sitesinde ilan edilecektir. Bunun için adaylara yazılı bildirim yapılmayacaktır.
 5. Adaylar, sözlü sınav sonuçlarının (itiraz edenin adı, soyadı, TC kimlik numarası, adres bilgileri ve ıslak imzasız dilekçeleri) ilanından itibaren 3 (üç) iş günü içinde Sınav Kuruluna itiraz edebilirler. -posta, faks vb. veya usulüne uygun, uygun olsa dahi itiraz süresinden sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır). İtirazlar, İnceleme Kuruluna ulaştıktan sonra 5 (beş) gün içinde sonuçlandırılır ve ilgililere yazılı olarak bildirilir.
 6. Yerleştirme sonucunda aranan niteliklere sahip olmayanlar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunup tercihlerinde uzlaşan adaylar atanmayacaktır. Yanlışlıkla yapılsa dahi görevlendirme işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildikleri personelin nitelik ve şartlarını sağlamasına rağmen süresi içinde talep edilen belgeleri teslim etmeyen adaylar işe alınmayacaktır.
 7. Yerleştirilip atananlardan 30 gün içinde göreve başlayamayanlar (doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayanlar hariç) ilk sıradaki kişiye, gerekli şartları sağlayanlardan randevu alınabilir.

BAŞVURU ŞEKLİ, TARİHİ VE YERİ

 1. Sürekli işçi kadrolarına ilişkin duyuru 15.02.2021 tarihinde İŞ-KUR internet sitesinde yayınlanacaktır.
 2. İlan koşullarını taşıyan adaylar, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr internet adresinin web sitesinde yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvurularını yapabilir. (Posta veya e-posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).

Benzer İçerik

Milli Savunma Bakanlığı 338 Memur Alımı Yapıyor

1. SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER: a) Milli Savunma Bakanlığında Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere; TABLO-1’de belirtilen faaliyet takvimine uygun olarak, TABLO-2’de yer alan niteliklerde sözleşmeli personel kadrolarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında, Bakanlar Kurulunun 06 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar konulu kararı çerçevesinde personel temini yapılacaktır. b) Her […]

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri Alımı Yapıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın liyakat esasına dayalı olarak alınacağını açıkladığı 150 itfaiye eri için sınav takvimi belli oldu. Sınava girmeye hak kazanan 750 adayın isimleri Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfasında ilan edildi.  Adaylar, 22 Kasım-1 Aralık 2021 tarihleri arasında sözlü ve uygulamalı sınava girecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanlığı kadrosunda görevlendirilmek üzere 150 itfaiye eri […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir