7 °C Ankara, TR
5 Aralık 2021

Adalet Bakanlığı 160 Katip Alım Başvurusu Sona Eriyor

Adalet Bakanlığına bağlı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü 160 katip alıyor. Başvurular için bu hafta son. Sonuçlar ne zaman açıklanır?

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan personel alım ilanına göre, personel eksikliğini gidermek için Adalet Bakanlığı bünyesinde Katip Alımı yapılacak. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. maddesinin A bendine göre boş kadroları için 160 Ceza İnfaz Kurumu Katipleri alımı yapacak. Katip alımı 20 ilde gerçekleşecek.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

CTE KATİP işe alım başvuruları 18 Ocak 2021’de başladı ve sona eriyor. Adayların başvuru için bu hafta son şansı. Başvuru koşullarını sağlayan adayların en geç 05 Şubat 2021 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.

Henüz başvurmamış adayların e-Devlet şifresi ile başvurmaları gerekmektedir. Başvuru kılavuzunu incelemek ve başvuru hakkında bilgi alamak için Buraya Tıklayınız.

KİMLER BAŞVURABİLİYOR?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Katipliği başvurusu yapmak isteyen adayların bazı genel niteliklere sahip olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki şartlar aranacaktır. Özellikle,

  • Lise için 2020 yılında KPSSP94, Önlisans için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3’ten yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak.
  • Sınavın yapılması için son tarih olan 05.02.2020 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezi sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü (cezaevi katibi) itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.
  • Fakülte veya yüksekokulların bilgi işlem bölümleri, adalet meslek yüksekokullarının adalet, ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin yargı yetkisi Bilgi teknolojisi alanlarından mezun olmak, (Daktilo veya bilgisayar sertifikası alınmayacaktır. Bu maddede listelenen eğitim kurumlarının mezunlarından istenmektedir.)
  • Yukarıdakilerin dışında en az lise veya dengi okul mezunu olmak ve daktilo veya bilgisayar kursunu başarıyla tamamladığını belgelemek veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucunda verilmektedir. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar veya daktilo kursunu başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)
  • Başvurulan sınavdan en az bir hafta önce Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinlerden adaylara sınav sırasında ilgisine göre sınav kurulu veya komisyon tarafından verilen veya UYAP sisteminden otomatik olarak seçilen ve elektronik ortamda gönderilen metin, hata ve tekrar yapmadan dakikada en az doksan kelime yazmak.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözlü sınav aday listesi, 12 Şubat 2021 tarihinde ve İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu ve varsa ilgili sınav komisyonunun bağlı olduğu Cumhuriyet Başsavcılığının resmi internet sitelerinde ilan edilecektir. Yazılı bildirim yapılmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Benzer İçerik

Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş (MKE) yüzlerce personel alımı yapıyor

MKE’ye işçi alımı için başvurular başladı. 30 Eylül’e kadar sürecek başvurularda hangi bölümlere işçi alınacağı da belli oldu. MKEK’ye işçi alım süreci başladı. Kurumdan 1650 işçi ayrılmak üzere dilekçe verirken 350’si talebini geri çekti. Kuruma işçi başvuruları kurumun resmi sitesinden ve kariyer.net üzerindekini yapılacak. Başvuracak adaylarda; teknik lise, mesleki ve teknik, Anadolu Lisesi, meslek yüksekokulundan […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir