6 °C Ankara, TR
5 Aralık 2021

Yeni nesil az bilinen iş fikirleri

Kadınlar uzunca bir zamandır ten çoraplara giyimlerinin vazgeçilmez demirbaşları olarak çekmecelerinde yer vermektedirler. Ancak bu kıyafetler kolayca yırtılma ve kaçma yapmaları nedeni ile dönem dönem oldukça can sıkabiliyorlar.

Kaçmayan ve yırtılmayan kadın ten çorabı: Sheerly Genius Pantyhose

Kadınlar uzunca bir zamandır ten çoraplara giyimlerinin vazgeçilmez demirbaşları olarak çekmecelerinde yer vermektedirler. Ancak bu kıyafetler kolayca yırtılma ve kaçma yapmaları nedeni ile dönem dönem oldukça can sıkabiliyorlar. Bundan dolayı moda danışmanı uzmanlar, ten çorap giyilirken ellere eldiven takılmasını ve sonrasında çorabın giyilmesini tavsiye ediyorlar.

Yaklaşık bir yıl evvel Sheerly Genius şirketinin genç ve güzel sahibi ve ceo’su Katherine Homuth bu soruna “Teknoloji öylesine gelişmiş bir haldeyken böyle basit bir sorunla uğraşıyor olmak çok saçma!” diyerek bir çözüm üretti. Yapılan çalışmalar neticesinde nano teknoloji kullanılarak yeni tip ten çorabın üretimi yapıldı. Çorapta, kurşun geçirmez yeleklerde ve dağcılık ekipmanlarında kullanılan lifler kullanıldı. Yırtılmayan ve kaçmayan çorap 99 dolar etiket fiyatıyla diğerlerine göre oldukça pahalı görünüyor. Fakat rahatlığı ve yumuşak yapısıyla kadınların ilgisini şimdiden çekmeye başladı. Çünkü normal ten çorapları bir iki kullanım sonrası yırtılıp kullanılamaz duruma gelirlerken Sheerly Genius Pantyhose 50 kullanıma kadar sorunsuz kullanılabiliyor.

Makyaj’ın en pratik yolu: Yubi Buff and Blend Set

Yüze mükemmel bir makyaj yapmanın etkili ve basit bir yöntemi bulunmuyor. Makyaj yaparken fırçaları kullanmak kimi zaman güzel sonuçlar verse de bu fırçaları taşımak tam bir eziyet halini alıyor. Parmak yöntemi ile makyaj ise kolay gözükse de homojenliğin ve pürüzsüzlüğün tutmaması nedeni ile bir facia ile sonuçlanabiliyor.

İşte tüm bu sorunlara çözüm olabilmesi için Adiya Dixon Wiggins isimli girişimci bir kadın 39 dolara Yubi Buff and Blend setini tasarladı. Bu minimal seti parmak ucunuza takarak kusursuz makyaj yapabilmeniz mümkün hale geliyor. Fırça ve dağıtma süngerinden oluşan set bu konudan şikayetçi olan kadınları mutlu edecek gibi gözüküyor.

Herkesin bedenine uyan kıyafet: Zozosuit

Gelecekte tekstil sektörünü oldukça hareketli günler bekleyecek. Bunlardan biri de insanlar kıyafetlere değil kıyafetler insanlara olacak. Japon giyim markası Zozo’nun tasarladığı ürün Zozosuit ise bize bu konudaki geleceğin çokta uzak olmadığını gösteriyor. Slimfit, siyah ve üzerinde siyah puantiyeler olan kıyafet akıllı cihazlar sayesinde kullanıcının beden ölçülerini 3 boyutlu bir şekilde tarıyor. Elde edilen ölçülerde müşteri siparişini veriyor. Bu gelecekteki teknolojiyi yansıtır hizmetten ise t shirt için 28 dolar pantolon için 55 dolar fiyat belirlenmiş. 2018 yılının ortalarında piyasaya giren ürün bugüne kadar bir buçuk milyondan fazla yaptığı satışla adından sıkça söz ettirmeyi başardı.

Bir başka beyaz et: Beyond Sausage

Son dönemlerde protein esaslı, bitkisel yağlar kullanılarak elde edilen hamburgerler hemen her restoran menüsünde karşımıza çıkıyorlar. Şu an ise Beyond Meat isimli şirketin yeni gözdesi Beyond Sausage yeni bir heyecanın kapısını aralamak üzere bulunuyor. Sosis görünümlü yağsız et 9 dolarlık etiket fiyatıyla oldukça beğeni topluyor. Ürün, %38 daha az doymuş yağa, %47′ de daha az yağa sahip olması nedeni ile oldukça da sağlıklı gözüküyor.

Taleplere yetişmekte zorlanan şirket, bu yıl içerisinde ikinci bir üretim tesisi kuracağını kamuoyu ile paylaştı.

Hemen hemen her tencereye uyan kapak: Universal Lid

Ev hanımları bilirler… Tencerelere uygun kapağı bulmak, kapak uydurmaya çalışmak çoğu zaman bir halini alır. Bu sorunu çözmek isteyen mucitler yıllardır bu konuda çalışıp ergonomik ve çok fonksiyonlu icat etmek istediler. Ancak ortaya çıkan ürünlerin hemen hemen hepsi mükemmellikten oldukça uzak ürünlerdi. Aralarından bazıları bir süre sonra düşmeye başladı bazısı da düşük iletkenlik kabiliyeti nedeniyle buharı kaçırıp pişirmesi süresini uzattı. Fakat bu konuda çalışma yapan bir firmanın Universal Lid isimli ürünü sonunda sonuç vermeyi başardı. Paslanmaz çeliğin üzerinde silikon kaplama bulunan bu ürünün piyasa fiyatı 49 dolar olarak belirlendi. Ürün daha önceki denemelerinin hiçbir olumsuzluğunu barındırmıyor.

Benzer İçerik

Karşınızdakini ikna etme yöntemleri

Her satış eyleminin aslı ve çerçevesi karşındaki insana evet dedirtmektir. Psikoloji dilinde bulana ‘uyum psikolojisi’ adı veriliyor. Uyum psikolojisi alanında master yapmış ABD’li ünlü psikolog Robert B. Cialdini bir kitabında insan psikolojisi ile alakalı “İnsan hareketlerinin bir çoğunda otomatik davranışlar görülür” der.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir