20 °C Istanbul, TR
28 Ekim 2020

Instagram Reels nedir?

Ana hatları itibari ile TikTok ile benzerlik gösteren uygulama sayesinde kısa videolar oluşturarak takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Instagram Reels nedir? Reels uygulaması ne işe yarar? Instagram Reels nnasıl kullanılır?

Facebook şirketine ait Instagram Reels uygulaması uzun zamandır var olmasına karşın ülkemize yeni kullanıma sunulmuştur. Ana hatları itibari ile TikTok ile benzerlik gösteren uygulama sayesinde kısa videolar oluşturarak takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Instagram uygulamasını kullanırken özellikle “keşfet” ekranında Reels videolarına muhakkak denk gelmişsiniz. İşte bu videolar Instagram Reels uygulaması ile oluşturulan ve paylaşılan içeriklerdir. Sizlerde TikTok videoları gibi içerikleri oluşturabilir ve çekeceğiniz özgün videolarla takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Instagram Reels nasıl kullanılır?

Instagram Reels uygulamasını nasıl kullanacağını merak edenler için hemen açıklayalım;

Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapın ve hikayeler – storys bölümünü açın. Ekranın alt kısmında bulunan seçenekler bölümünden Reels seçeneğini işeratleyin. Açılan Reels ekranında, sol bölümde videoyu kendi isteğinize göre özelleştirebilir, sağ bölümde de kameralar arası geçiş yapabilirsiniz.

Video için tüm hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra “kayıt” butonunu kullanarak kaydınızı başlatabilirsiniz. Daha evvel kaydettiğiniz bir videoyu kullanmak için ekranda bulunan galeri menüsünden videoyu ekleyebilir ve yine isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.

Oluştuğunuz videoyu paylaş seçeneğini seçerek paylaşabilir ve takipçilerinizin beğenisine sunabilirsiniz.

Bu konuda merak ettiğiniz sorularınız var ise aşağıda bulunan yorum menüsünü kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Benzer İçerik

Instagram spam cezası nasıl kaldırılır

Instagram kullanıcıların gizliliklerini ve kişisel bilgilerini güvenli tutabilmek için belirli kullanım kurallarına sahiptir. Bu sebeple kullanım taahhütlerinin dışında kullanarak spam ‘a düşerseniz bu yüzden spam cezası alabilirsiniz.

Instagram Story oluşturabileceğiniz uygulamalar

En çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram uygulaması farklı amaçlar için kullanılabiliyor. Kimi kullanıcı yalnızca fotoğraf ve video paylaşımı yapmak için kullanırken, kimisi de mesajlaşmak ve hikaye paylaşmak ya da ticaret yapmak için kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir